Valheim boří rekordy i v kreativitě českých hráčů – projděte si virtuální pevnost Bzovík
Asi žádný fanoušek počítačových her nezůstane při vyslovení jména tohoto nového hitu chladným. Vikinský (nejde o překlep) Valheim je často přirovnáván k novému Minecraftu – věci, které můžete jeho prostřednictvím zbudovat, jsou totiž opravdu úchvatné…
… a co si budeme povídat; také o něco méně hranaté, než v případě jeho „předchůdce.“ Ale nenechte se mýlit, Valheim není jen o stavění. Ovšem když chcete, můžete v něm strávit dlouhé hodiny budováním.. Nu, prakticky čehokoliv.
Oblíbené filmové motivy a ti další
Není tak problém narazit třeba na fotografie „středověkého“ Milénium Falcona ze Star Wars, Hagridovy chýše z Harryho Pottera… a spoustu a spoustu dalších chuťovek. Ovšem pokud byste chtěli i něco tak trochu „domácího“, pak vás jistě potěší, že i my máme několik pořádných želízek v ohni.
Slyšeli jste například o slovenské pevnosti Bzovík? Jejím valheimovým autorem je Tomáš Mádl, který sám přiznává, že na stavbě strávil nějakých 100 hodin.
Pevnost ho zaujala především kvůli svému unikátnímu půdorysu. Takže pokud se vám stýská po výletech a rádi byste se po tomhle skvostu našich sousedů prošli alespoň virtuálně, máte možnost. Hráčův avatar vás totiž jejími mohutnými hradbami provede ve skoro desetiminutovém videu.
Drobné nepřesnosti tomuto počinu rádi odpustíme
Pokud se na celou stavbu podívají znalci, neunikne jim například zastřešený most u hradní brány. Nic takového by samozřejmě ve skutečné pevnosti neexistovalo – obráncům by to dřevěné šindele nedávaly žádnou možnost, jak se dostat na kobylku zákeřným útočníkům.
Ve Valheimu se totiž (na rozdíl od zmíněného Minecraftu) projevuje na všech materiálech i zub času a počasí. Opršelé dřevo by tak ztrouchnivělo do zeleno-modra a stříška tomu dost účinně brání. O tom se koneckonců můžete přesvědčit sami. Přejeme příjemnou procházku – i když pouze virtuální.
Video: YouTube kanál Arakasi
Zdroj dat: idnes.cz
Náhledové foto: Attila Rácz / Creative Commons / CC-BY-3.0
Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.