Vagon ČD se proměnil v bazén – nikomu to nevadilo a pustili do něj dokonce i cestující

České dráhy dávají sbohem klasickým jídelním vozům Vlak, ČD, vagon, příběh, historka

Vagon ČD se proměnil v bazén – nikomu to nevadilo a pustili do něj dokonce i cestující. Postřehy mého synovce, nádražáka, k nezapomenutelnému excesu z dílny ČD.

Možná jste to už také zaznamenali. Po kolejích jelo něco, co tam asi být nemělo – vagón plný vody se překvapivě objevil na sítích X. A prostě mi to nedá se k tomu ještě nevrátit, šlo totiž o opravdu „unikátní“ zážitek.

Klasickej problém, mami

Teto, tak nám po kolejích jezdí cedníky,“ vyjádřil se tehdy, sotva dorazil ze školy. Dělá poslední ročník na železničáře a vcelku mu to jde. Do budoucna tu sice svou kariéru nevidí (tvrdí, že tak velkej, ehm, nepořádek, jaký má ČD, ještě nikde neviděl), ale práce okolo vlaků ho baví. Tak si myslím, že to možná ještě přehodnotí – vlaky měl rád odmalička. Ale zpátky k tomu cedníku.

Vlak Vagon ČD se proměnil v bazén – nikomu to nevadilo a pustili do něj dokonce i cestující. Postřehy mého synovce, nádražáka, k nezapomenutelnému excesu z dílny ČD.

Foto: Pixabay

Strčil mi pod nos zmíněné video a strašně se smál. Nějak jsem to nechápala. To jako někde vážně jezdí? To se pustí na trať? A že prý ano. „Potřebovali stihnout řády, tak to nechali. Jen nechápu, proč ten vagón nikdo nezamknul – asi to zas nefungovalo. To máš pořád něco. Ale zrovna tady to asi po… ehm, zanedbala údržba. Než se to odstavilo, měl se vypustit vodní okruh. A když to neuděláš a pak ti to zamrzne a rupne, máš z toho tyhle vodopády.“

To je nová služba, mami

Logické vysvětlení. To se prostě stane, chtělo by se říct. Ale pak to zabil něčím úplně jiným. „Jo, to víš, to se jen ČD snaží dohnat konkurenci. Ta slibuje ve vlaku vodu zdarma, tak to vzali doslova.“ A to se přiznám, že mě rozsekalo úplně. Směju se ještě teď. Ale příště si asi tuhle novotu nechám ujít. Co vy?

 

Zdroj: https://x.com/PPeckova/status/1876290438375809533, https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/regiony/ve-vlaku-tekla-za-jizdy-ze-stropu-voda-356877, https://www.sportovespravy.sk/rss/clanok/2025/01/22731/ve-vlaku-tekla-za-jizdy-ze-stropu-voda/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.