Tradiční způsob vytápění šetří peněženky. Za 1 kWh nezaplatíte obvykle více než 1,5 Kč. Obavy, které s ním souvisí, jsou obvykle zbytečné
Tradiční způsob vytápění šetří peněženky. Za 1 kWh nezaplatíte obvykle více než 1,5 Kč. Obavy, které s ním souvisí, jsou obvykle zbytečné. S očekáváním příchodu chladné zimy se mnoho domácností vrací ke klasickému řešení vytápění domácností – k tradičním plynovým kotlům.
Souvisí to mimo jiné i s plánovaným zákazem některých typů kotlů na dřevo, který vejde v platnost 1. září toho roku. Tento osvědčený způsob je nejen cenově výhodný, často stojí méně než 1,5 Kč za kWh, ale také si znovu získává oblibu u těch, kteří hledají spolehlivost a teplo bez vysoké ceny.
Cenová dostupnost v centru pozornosti
Jedním z nejpřesvědčivějších důvodů obliby plynových kotlů, je jejich nákladová efektivita. Při divoce kolísajících cenách energií je příslib, že za kWh nezaplatíte více než 1,5 Kč, obzvláště lákavý. Tato cenová dostupnost není jen krátkodobou výhodou, ale dlouhodobou strategií úspor. Během celého životního cyklu plynového kotle může být úspora nákladů na energii značná, což z něj činí ekonomickou volbu pro majitele domů, kteří dbají na svůj rozpočet.
Foto: Pixabay
Budoucnost plynových kotlů v legislativě EU – nevěřte mýtům
Diskuse kolem budoucnosti plynových kotlů je plná dezinformací. Kritici často tvrdí, že chystané předpisy EU učiní plynové kotle zastaralými. Ovšem i když zatímco EU plánuje postupné vyřazení některých energeticky náročných spotřebičů, úplný zákaz plynových kotlů se očekává až v roce 2050. Pro většinu současných modelů je to již dávno za hranicí jejich provozní životnosti, takže tento argument je pro dnešní kupující poněkud irelevantní.
Řešení výkyvů tlaku je nejčastější problém a zvládnete ho sami
A jednoduchá je i jejich údržba. Jedním z častých problémů plynových kotlů je kolísání tlaku vody v systému. Nízký tlak lze snadno odstranit jednoduchým doplněním systému a odvzdušněním radiátorů. Naopak nadměrný tlak (ten však nebývá tak častý) je znamením, že je třeba vyhledat odbornou pomoc, protože může znamenat poruchu pojistného ventilu nebo jiných kritických součástí. Plynových kotlů tedy není třeba se bát – a tradičně předávaným mýtům také nevěřte. Vždy je lepší si vše předem prověřit.
Zdroj: https://dumkotlu.cz/jake-jsou-vyhody-a-nevyhody-plynoveho-vytapeni/, https://www.cez.cz/cs/clanky/vytapeni/3-myty-o-topeni-plynem-174078
Náhledové foto: Pixabay
Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.