Tradiční místa Skotska
Země s melancholickým počasím, země divokých hor, vřesovišť a krajinou nesoucí se tóny skotských dud vydávané dudáky v tradičních skotských kiltech, to je Skotsko. Je to země malá, jak rozlohou, tak počtem obyvatel. Má však obrovské charisma a ročně láká spoustu turistů na svou přírodu i památky. A kam tedy ve Skotsku vyrazit?
Hlavní město Edinburgh
Díky mezinárodnímu letišti je Edinburgh první místem, kde ve Skotsku zahájíte svůj pobyt. Edinburgh ročně navštíví až 13 miliónů turistů. Nejčastěji zamíří na Edinbrughský hrad, který místní dominantou. Tyčí se nad městem na 135 metrů vysoké skále a ukrývá skotské korunovační klenoty, které jsou nejstarší v Británii. Hlavní tepnou města je Královská míle, tedy ulice vedoucí z hradu kolem tří kostelů až ke královskému paláci a opatství v Holyroodu. Navečer určitě navštivte nejvyšší vrcholek města – Arthur’s Seat, ze kterého je ohromující výhled na Edinburgh a zvláště při západu slunce.
Tajemné hrady
Ke Skotsku stejně jako sychravé počasí neodmyslitelně patří i tajemné skotské hrady a zámky. Kromě zmiňovaného Edinburského hradu, stojí za zmínku třeba hrad Dunnottar, kde byly původně uloženy korunovační klenoty. Dnes je z něj sice zřícenina, ale díky skvělé poloze působí stále impozantně. Jednou z klíčových pevností ve Skotsku se nachází ve Stirlingu. Ze tří stran je obklopena strmými útesy. Když už budete ve Stirlingu, nemůžete vynechat ani hrad Doune. Ten je známý z filmů kultovní komediální britské skupiny Monty Python.
Nejnavštěvovanější místo Skotska
Druhým největší jezerem ve Skotsku je Loch Ness, známé spíše kvůli mytické Lochnesské nestvůře. Ta je asi nejvíce zkoumaným záhadným tvorem na světě. Za posledních 50 let bylo vědci provedeno mnoho pokusů o zachycení nějaké stopy Nessie, jak ji místní nazývají. I přesto, že vědecké důkazy zatím nejsou, je jezero nejnavštěvovanějším místem ve Skotsku.
Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.