Snowboard mizí z lyžařských kurzů, důvody jsou smutné
Pamatujete si na vrchol boomu snowboardingu, který přišel zhruba okolo roku 2010? Určitě ano, kdo nejezdil na prkně, jako by neexistoval. Postupem času ale snowboardisté mizí ze svahů. Čím je situace objektivně dána? Důvodů bychom našli hned několik. My se na ně podíváme mnohem podrobněji v následujících řádcích.
Snowboarding se škrtá z lyžařských kurzů
Bohužel tento důvod je doslova a do písmene tristní. Vše funguje tak, že vedoucí lyžařských kurzů vyhodnotí tuto aktivitu jako nejvíce rizikovou. Navíc si řeknou, že na snowboardu se později může naučit každý, kdo umí na lyžích. Ano, snowboarding je skutečně rizikovější, ale poměr úrazů není až tak markantně vyšší. Navíc už mnohé děti na lyžích umí a chtějí vyzkoušet něco nového. Tím je o příležitost okrádáme.
Válka mezi lyžaři a snowboardisty
Výraz válka je poměrně silným slovem, nicméně i tak někteří lyžaři nemají snowboarďáky v lásce. Přitom ti dobří sjezdovky v žádném případě neničí. Jezdí po hranách a sníh před sebou určitě nijak výrazně nehrnou. Stejně tak dokážou jezdit i jinak než ze strany na stranu sjezdovky.
Prkno je nepochybně fyzicky náročnější
V každé případě. Pokud se rozhodnete učit se na snowboardu, musíte počítat s tím, že je tato disciplína mnohem více fyzicky náročná než jízda na lyžích. Lidé mající nadváhu nebo méně ohební jedinci tak mají složitější úlohu. I tak by vás ale nic z tohoto odradit nemělo.
Na vleku si snowboardista dvakrát neodpočine
Tím si můžete být také jistí, některé vleky se dokonce vyznačují pevnými kovovými závratěmi, jež slibují snowboarďákům skutečně vynikající zážitky. Tlačí a jízda na vleku je maximálně nepohodlná. Přesto se tak jako tak vyplatí i návštěva tuzemských středisek, kde už lanovky jsou, nebo je možné využít modernějších vleků. Snowboardy na sjezdovky patří a určitě se vyplatí si užívat jízdy.
Zdroj info: Vlastní zkušenosti autora, lidovky.cz
Náhledové foto: Pixabay
Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.