Slnečné jazerá v zajetí českých piv: Dovolená na Senci očima pivaře
Chtěli byste si dopřát skvělou dovolenou na Slovensku a dávat si dobré pivo? Pokud patříte mezi milovníky zlatavého moku, pak zcela jistě. Slovensko ale z hlediska pivní kultury zrovna vábnou pověstí neoplývá. Přesto se určitě najde pivo, které člověku zachutná. Nejspíše ale bude tuzemské provenience. My jsme strávili krátký pobyt na Senci, kde se tato skutečnost stoprocentně potvrdila.
Slnečné jazerá v zajetí českých piv
Co jiného si člověk řekne, když skoro v každé hospodě najdete českou značku. Klasiku představovala Plzeň, nicméně dát si bylo možné i Bakaláře, Kojetínské pivo nebo Staropramen, Kozla a mnohé jiné značky. Prostě pivní mainstream jako vyšitý. Až tedy na zmíněné kojetínské pivo, k němuž se na skok ještě vrátím. Jinak byl pochopitelně k dispozici Zlatý Bažant, tedy europivo s nádechem Slovenska.
Teplé pivo za 3 eura
Bohužel, právě s touto nepříjemností jsem se setkal opakovaně. Třeba takové kojetínské svrchně kvašené bylo prostě teplé. Frajer ve skle na vyžádání holt chutnal spíše jako lehce vychlazený čaj. Podobně tomu bylo ale i u Zlatého Bažanta v jednom z hotelů. Cena piva se pohybovala od 2 do 3,5 eur, což není na výletní centrum typu Sence až takové peklo. Abych ale jenom nekritizoval, narazil jsem i na vynikající pivo, ke kterému jsem se vracel.
Foto: Radek Štěpán
Klasická Plzeň a Bradáč
Výbornou Plzeň jsem si dal v Kolibě za nějaké 3 eura spolu s pirohy. Nemělo to chybu. Pokud ale patříte spíše mezi milovníky malých řemeslných pivovarů, pak se mně líbil Slobodný pivovar Bradáč. Půllitr vyšel tuším sice na 3,40, ale byl načepovaný najednou po skle a dokonale vychlazený. Pivo navíc čepovali přímo v bufetu nad pláží u skluzavky, která už asi delší dobu nefunguje. Podobných pohledů ale bylo na Senci více a už jsme o nich psali.
Zdroje info: Autor
Náhledové foto: Radek Štěpán
Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.