Síla tetování: Kérky vrahu v obličeji a obrázky u ledového muže
Máte nějaké tetování? Dnes vcelku obligátní otázka, na niž se většinou dostává kladné odpovědi. A není se nic moc čemu divit, vždyť nejnovější kérky mohou být maximálně elegantní a vkusné. Sílu tetování nelze podceňovat, vždyť nejde o nic nového. Historie tetování je opravdu bohatá, o čemž se společně s námi můžete přesvědčit i vy. Vždyť první důkazy o obrázcích na kůži vedou až do starověkého Egypta. Možná ale tetování přišlo ještě dříve než kolem roku 2000 př.n.l.
Stopy tetování i Ötziho
Hodně zajímavá informace pojednává o ledovém muži. Právě u Ötziho, který žil kolem roku 3200 př.n.l. se bylo možné setkat s určitými stopami po tetování. Malé modré tečky a křížky o tomto faktu jednoznačně hovořily. Na jeho těle se nacházelo celkem neuvěřitelných 57 tetování. Tetování měl tento muž na kloubech, pravém kolenu a také na zádech. Tetování ale asi fungovala jako magická záležitost. Nacházela se na nejvíce poničených místech Ötziho těla. měla zřejmě působit proti bolesti.
Mumie Ötziho: Zdroj obrázku commons.wikimedia.org
Potetovaní Egypťané
Na nástěnných malbách z Egypta, které pocházejí z doby okolo roku 1200 př.n.l. jsou patrné mnohé ženy, které mají tetování na stehnech, pažích a také na břichu. Dokladem tetování jsou také nástroje dochované z roku 1450 př.n.l. Sada byla nalezena ve městě Gurob na severu Egypta.
Proces tetování: Zdroj obrázku Pixabay.com
Barbarská tetování jako klasika
Mnohdy se tetování stávala jakýmsi důkazem barbarských kmenů. V Evropě se tetovali Piktové, jež jsou považováni za předchůdce obyvatel Velké Británie. Ostatně latinské slovo picti značí pomalování. Evropané se proti tetování začali vcelku striktně omezovat. Vždyť samotná Bible jej v Leviticu výslovně zakazuje.
Tetování domorodců: Zdroj obrázku Pixabay.com
V civilizovaných národech se tetovali kriminálníci
Tetování v Číně a Japonsku značila jediné, tetovaný člověk byl kriminálníkem. Tetování sloužila jako trest. Tetování měli lidé přímo na obličeji. Šlo fakticky o jakýsi cejch a prokázání viny. Dnes ostatně vznikají ve věznicích také různá mistrovská tetovací díla. Třeba v těch ruských.
Tetování panovníka
Samotné kérky nadchly mnohé Angličany, když s jimi přišel mořeplavec James Cook. Prvním tetovaným panovníkem se stal Jiří V., který na sobě měl jeruzalémský kříž. Od této doby bylo tetování vcelku běžnou záležitostí.
Tetování na rukou: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com
Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.