Prodloužený víkend v Českém Krumlově
Český Krumlov, jihočeské město, které připomíná pohádkové kulisy, můžete poznat i jinak než z kanoi po proudu řeky Vltavy. K tomu abyste toto město důvěrně poznali, vám budete stačit prodloužený víkend. A jak si tyto dny užít nebo co navštívit? To se dozvíte právě teď.
Historické centrum
I když budete ubytovaní na okraji města, do centra dojdete krásně i pěšky. V centru se budete procházet spletí křivolakých uliček a obdivovat minulost města. Většina památkově chráněných budov byla vybudována v renesanci a baroku a právě díky těmto stavbám bylo historické jádro města zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Pokud byste chtěli odbornější prohlídku městě, neváhejte si objednat zkušeného průvodce nebo vyzkoušejte audio průvodce. V infocentru si zapůjčíte sluchátka i s nahrávkou. Cestou určitě nezapomeňte navštívit některou s restaurací s výhledem na dominanty Krumlova.
Areál hradu a zámku
Součástí areálu hradu a zámku je zhruba 40 budov, rozprostírající se na skále nad řekou. Jejich majiteli byly postupně šlechtické rody. Nejvýznamnějšími rody pro budování zámku byli zejména Schwarzenberkové a Rožmberkové. Areál je volně průchozí, takže pokud nezvolíte žádnou prohlídkovou trasu, nudit se určitě nebudete. Můžete totiž sledovat při procházce napříč staletími sledovat, jak se z původně gotického hradu ze 13. století stala dnešní zámek. Přes několik nádvoří se dostanete i do zámecké zahrady, kde je slavné otáčecí jeviště.
Galerie a muzea v Českém Krumlově
Všechny muzea a galerie asi navštívit nestihnete, ale některé určitě vyberte. Třeba hned v zámku je Hradní muzeum, které mapuje vývoj celého komplexu. Nechat postrašit se můžete v Muzeu útrpného práva. Zaujmout vás určitě zaujme i expozice vltavínů. Pro milovníky výtvarného umění je tu zase Egon Schiele Art Centrum, který nese jméno rakouského malíře, žijícího nějakou dobu v Českém Krumlově.
Studentka logopedie se zájmem nejen o řeč, ale i o cestování, čtení knih a další. Snad texty nikoho neurazí a budou se líbit.