Přespání u včel, zážitek na celý život. Ke zlepšení duševní pohody i revmatismu pomáhá specifická bioenergie včel. Proč spát přímo nad včelími úly a dýchat úlový vzduch? Cestování za Api domky
Užijte si jedinečný wellness pobyt v Api domku, který využívá sílu včel a jejich produktů k léčbě těla i ducha. Že jste o apiterapii ještě neslyšeli? Vše už tu jednou bylo… Nahlédněme do historie. Traduje se, že včelím jedem byla léčena dna samotnému císaři Karlu IV. Anebo včelími vpichy léčili doktoři revmatismus Ivana Hrozného.
V Api domku se žihadlům vyhnete
Ve skutečnosti tento pobyt skýtá jen samé příjemné záležitosti. Jako například vůni medu, propolisu, mateří kašičky, pylu, esencí, enzymů atd. Všemi těmito látkami včetně silic je úlový vzduch protknutý. Nocležníci, kteří přijedou spát na medu, mohou včelí vzduch do sytosti prodýchat. Přirozeně vydezinfikovaný úlový vzduch pomáhá například při chronickém onemocnění plic, k posílení imunitního systému anebo při bolestech hlavy. Také je nápomocen i při depresích. Dochází totiž k celkovému zklidnění organismu. I když je prostor mezi návštěvníky a včelkami důsledně oddělený, jste stále součástí bioenergie včelek.
Foto: Pixabax
„Dýchání úlového vzduchu nemá negativní účinky, žádné omezení, nedochází k závislosti. Má-li někdo pochybnosti, nic mu nebrání si pobyt v blízkosti včel vyzkoušet. Nic tím neriskuje, žádné vedlejší účinky. Minimálně si odnese příjemnou zkušenost,“ uvedla pro brněnský deník.cz, šéfka včelařů, Mgr. Jarmila Machová. A dodává: „Včelaří-li dotyčný ve včelíně nebo kočovném voze, zpravidla tam má i kanape. Od nepaměti víme, že blízkost včel nám dělá dobře. Bylo jen otázkou času, kdy včelaři začnou nabízet přijímání těchto vlivů ostatním zájemcům. V domcích, kde se dá ležet nad včelími úly v bezpečí, odděleně od jejich žihadel. Příznivý vliv na lidské zdraví je léty vyzkoušený.“
Zakladatelem moderní apiterapie je Dr. Philipp Terč
Narodil se 30. března 1844 na Domažlicku do smíšené rodiny, otec Němec a matka Češka. Poté co vystudoval ve Vídni medicínu, přestěhoval se do Mariboru, kde nadále provozoval svou lékařskou praxi. Jak to bývá, na začátku velkých objevů jsou náhody.
Dr. Philipp Terč trpěl silným revmatismem
Když ho mimochodem jednoho dne do nemocné ruky pobodaly včely, pocítil neočekávaně zlepšení a značný ústup bolesti. Navíc se ruka stala více pohyblivou. Z tohoto důvodu se jal testovat dobrovolníky. Léčbu pomocí včel, tj. řízené včelí bodnutí vyzkoušel na 650 pacientech.
Autor: Historias de Luz – https://www.youtube.com/watch?v=HlGIroSEiuk, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81276693, řízené bodnutí včelou
Z toho 593 pacientů udávalo zlepšení zdravotního stavu. Od té doby se apiterapii začal věnovat mnohem usilovněji. Své výsledky publikoval v roce 1888 pod názvem Über merkwürdige Beziehung des Bienenstiches zum Rheumatismus (O vztahu včelího bodnutí k revmatismu). O tom, že byl uznávaným odborníkem svědčí i to, že na počest jeho narození vyhlásila Světová apiterapeutická společnost 30. březen Světovým dnem apiterapie.
Náhledové foto: Pixabay
Zdroje: https://www.vcelarstvikunvald.cz/apidomek/, Zdroj: https://brnensky.denik.cz/z-regionu/vcelin-jako-z-mrazika-prestavet-ho-chce-na-znojemsku-na-spani-nad-uly-20220102.html
V Čechách je krásně, tak proč někdy nevyrazit za hranice všedních dnů...?