Povinné orouškování Berlína stojí minimálně za pozornost
Diskuse kolem roušek jsou u nás poměrně bouřlivé a komedie, tedy diskuse, o jejich nošení jsme byli svědky nedávno. U nás se stále jenom mluví a nějaký striktní přístup zřejmě nehrozí. V Berlíně se k situaci postavili úplně jinak. Roušky nebudou nosit jen děti do 6 let a lidé mající zdravotní obtíže. S prací mohou skončit dokonce i lehké ženy.
Na vlnu kapénkové infekce v Berlíně nečekají
Jednoznačně. Politici velmi dobře ví, jaká rizika souvisí s otevřením hranic. Osoby, které přijedou z rizikových oblastí, musí jít automaticky na 14 dnů do karantény a nikdo s nimi diskutovat nebude. Roušky jsou povinné na mnoha místech.
Roušky ve veškerých uzavřených prostorách
Lidé budou muset nosit roušky při cestování hromadnou dopravou a také na nástupištích. Samozřejmostí se stanou v obchodech, a to nejenom ze strany prodavaček. V hotelích a restauracích tomu bude nejinak. Pokud bude někdo konzumovat jídlo nebo pít nápoje, musí mít rozestup minimálně 1,5 m. Pro kina, muzea a jiné instituce platí to samé.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Jasná pravidla ve školství
Ta bychom možná mohli Berlíňanům závidět. Vysoké školy budou mít do konce září distanční výuku. U základních škol dojde ke klasické výuce, nicméně žáci budou mít i ve třídách roušky a do samé platí o ostatních interiérových prostorách. Hovoří se také o oněch tradičních rozestupech 1,5 m.
Akce nad 1000 osob jsou tabu
Tedy minimálně do konce měsíce srpna. Ochranu nosu a úst budou muset používat také kadeřníci. Omezením podlehnou i masážní služby a již zmiňovaný sexuální průmysl. V místech, kde bude více než 20 osob, musí vytvořit seznamy pro případné potenciální trasování. Na sauny a diskotéky mohou všichni zapomenout. Prostě restrikce jak se patří. Až čas ukáže, jestli to byl správný tah.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Cestování mě baví. V mnohých lokalitách jsem už byl a rád se s vámi podělím o své zážitky.