Niagarské vodopády připomínají spíše zábavní park
Také si je představujete spíše jako úchvatnou přírodní památku, kde vás při pohledu do burácející masy vody nebude zhola nic rušit? Pak jste na obrovském omylu. Koneckonců – místo, které ročně navštíví okolo 13 000 000 turistů, si nějaké to vylepšení dozajista žádá.
Leží na americko-kanadské hranici na řece Niagaře. Ta zpočátku v poklidu vytéká z Erijského jezera, aby po nějakém čase zrychlila a vrhla se do hlubin přímo přes zářez v zemi ve tvaru podkovy. Nakonec skončí v Ontarijském jezeře. A to jsou Niagarské vodopády v plné kráse.
Nejenom kouzelná masa vody…
Nejvíce síly mají v létě, ovšem v zimě nebo v noci nabídnou docela jiné atrakce. Koneckonců, mašinerii turistického ruchu je třeba udržovat v pohybu neustále. Tak například v noci – pohled do tmavé vody nijak úchvatný zážitek nenabízí. A proto horní okraj vodopádů zdobí už řadu let umně navržené světelné instalace, které zbarvují vodu do všech barev duhy. Vše vypadá úchvatně zejména v zimě, kdy část vodopádů zamrzá (a jejich okolí se pokryje ledem).
Zdroj obrázku: Pixabay.com
A pokud by vám pohled do samotné vodní masy nestačil, můžete se ponořit i pod něj. Tedy alespoň částečně a to prostřednictvím vstupu do Jeskyně větrů, ležící na málo známém Kozím ostrově. Příliš se tu však nezdržíte, tlak návštěvníků je totiž velký a Jeskyně větrů zase malá. Bohužel.
Niagara jako zábavní park
Opravdu nepřeháníme, zdaleka tu nejde jen o vodopády. Je libo večeře v otáčivé restauraci, která vám ukáže ohled na vodu z mnoha úhlů? A co botanická či zoologická zahrada, golfová hřiště, velký nákupní komplex nebo třeba kasino? To všechno tady skutečně najdete. O přírodu tu jde totiž až na posledním místě, i když se vám reklamní prospekty snaží tvrdit opak.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.