Nad farmou létat s dronem nesměl, místo pokuty však dostal od farmáře výslužku

Nad farmou létat s dronem nesměl, místo pokuty však dostal od farmáře výslužku. Lidé se dělí na dvě skupiny. Na ty, co podporují moderní technologie, a na ty, co ne. Doba se ovšem vyvíjí a dnes moderní technologie denně zachraňují mnoho životů.

Kdo by kdy čekal, že se nebudou používat letadla a fotoaparáty k pořízení leteckých záběrů a fotografií. Dnes k tomuto účelu máme drony. Dokážou vyletět stovky kilometrů vysoko a vyfotografovat snímky s vysokým rozlišením. Původně je používaly pouze armády k odhalení nepřítele. Dnes jsou důležitou součástí hollywoodských natáčení, když jsou potřeba záběry z výšky. Mimo to si je oblíbili i fotografové, když chtějí obrázky krajin s výhledem. Bohužel i dnes jsou místa, kde je létání s drony zakázané, přesto se tento zákaz porušuje.

Fotografování bylo jeho vášní

Dave se fotografováním bavil již několik let. Miloval tu rozmanitost a estetiku každého snímku, který pořídil. Byl to jeho koníček, občas sice byl na nějakých velkých událostech, třeba na svatbách, kde fotil, vždy to ovšem bylo jen pro známé. Jeho vášní totiž byla příroda. Barvy, rozmanitost, tvary, to na ní miloval. Často jezdil pod stan do lesa, jen aby mohl pořídit snímky východu slunce nebo ranních ptáků. Jezdil do hor, které ho fascinovaly svými tvary a pokrývkou sněhu, i když byl třeba již duben. Jednou ale změnil svou lokalitu.

Foto: Pixabay

Jel k jedné z farem, kde se chovaly krávy. Krávy jsou úžasná zvířata, v Indii jsou dokonce posvátné a uctívané. Musel objet celý areál, aby se dostal k pastvinám, kde se zrovna nacházely. Vytáhl si dron, nachystal všechnu techniku a začal. Vypustil dron do vzduchu a zamířil k pastvě, on sám se zrovna nacházel ve svém autě. Pořídil několik desítek fotografií, vše si sbalil a odjel domů. Byl nadšený ze svého úlovku. Nemusel se ani strachovat, že by měl snímky nějak nekvalitní či rozmazané. Dron měl vysoké rozlišení a byl jeden z těch nejlepších.

Zkoumání detailů se zvrtlo

Večer si sedl k počítači, aby si mohl detailně prohlédnout fotografie. Chtěl doupravit krajinu, přidat trávě a stromům trochu zeleně a celkově zlepšit dojem. A ačkoli to moc často nedělal, zaměřil se na každou krávu zvlášť. Zvětšil si ji a zkoumal ji a dokresloval. Až našel jednu, u které se mu něco nezdálo. Nevěděl, co to bylo, proto se snažil jednu a tu samou najít na vícero fotografiích. Pak mu to došlo, měla něco v nose. Něco, co tam nemělo být. Ačkoliv jeho dron byl s vysokým rozlišením, rozpoznat to nezvládl.

Další ráno neváhal a zajel na farmu, kde fotil. Našel si tamního farmáře, který už tvrdě pracoval, a řekl mu zkráceně celý příběh. Farmář neváhal a na traktoru dojel na pastvu a začal hledat zraněnou krávu. Když ji našel, to, co měla v nose, ho polekalo – byly to ježčí bodliny. Ježci se v dané oblasti vyskytovali poměrně hojně a bylo možné, že do nich krávy svými nosy strkaly. Kráva byla okamžitě stažena z pastvy, byl přivolán veterinář a musela být ošetřena. Měla štěstí, že se jí rána jen desinfikovala, bodliny se vytáhly a podala se jí antibiotika.

Muž nikdy nezapomene

Díky fotografově pohotovosti neměla kráva žádné komplikace. Pokud by ale přece jen čekal, byť jen o pár hodin déle, kráva by již měla ránu silně zanícenou. Farmář nevěděl, jak se muži odměnit. Daroval mu třicet slepičích vajec, pět litrů mléka a zeleninu z poslední sklizně. Dodnes mu každoročně, v den, kdy pomohl zachránit jeho krávu, posílá výrobky z mléka nejen krav, ale i koz. A to, že bylo nad jeho farmou zakázané létat s dronem, raději zapomněl. Kráva totiž pro něj měla mnohem větší hodnotu.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/tyden-obrazem-zachrana-kravy-obracena-katedrala-a-unaveny-pavouk.A111014_180419_zahranicni_ipl, https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/maji-mit-kravy-rohy-nebo-ne-svycarsti-volici-o-tom-dnes-rozh/r~2d1e930eeef811e898daac1f6b220ee8/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.