Jak a kdy je výhodná dovolená all inclusive
Cestování do zahraničních destinací s možností mít vše v ceně se stalo vyhledávaným typem zájezdů i mezi českými turisty. Komu by se nelíbilo najíst se, co hrdlo ráčí až k prasknutí, pak se posadit u hotelového resortního bazénu a v klidu trávit všechno to jídlo, které jste do sebe nacpali. Pro někoho je to splněným snem o odpočinku a relaxaci sil, jež dostávají zabrat během zaměstnání. Jistě je ale vhodné si předem ujasnit, jak moc výhodné all inclusive ve skutečnosti je a jestli se vám vůbec vyplatí.
Všechno v ceně aneb all inclusive v praxi
To, co budou obsahovat služby all inclusieve, zpravidla záleží na hotelu, jenž si vyberete, a na úrovni služeb, které bude nabízet. Většinou se ale můžete těšit na snídani, oběd, večeři a občerstvení (obvykle formou bufetu) i alkoholické a nealkoholické nápoje. Některé hotely nabízejí i dietní či speciální jídla a dětská menu. Jsou balíčky all-inclusive, jež mají pro hotelové hosty připravenou také řadu aktivit na místě, jako jsou fitness lekce a sportovní vyžití pro děti i dospělé, případně večerní zábavu nebo animační program. Na první pohled se vše jeví jako velmi lákavá nabídka, o kterou by bylo škoda přijít, pokud stojíte o dovolenou, na níž se nebudete muset o nic starat.
Pro koho se all-inclusive hodí?
Především pro cestovatele, který se ubytuje v hotelovém resortu někde na břehu Rudého, Černého či Středozemního moře či Indického oceánu a po celý pobyt se z něho nikam nehne. Bude mu stačit poněkud neosobní atmosféra v uměle postaveném resortu, hotelový bazén, případně nedaleké moře, v němž si občas smočí své tělo, a jinak se oddá spokojenému nicnedělání proloženému popíjením místních nápojů, ať s alkoholem nebo bez něho. Určitě je all inclusive vhodné pro rodiny s věčně hladovými dětmi, které pak nemusejí počítat každou korunu, jež děti projí navíc.
Foto: Pixabay
Jestliže však máte v plánu prozkoumávat blízké i vzdálenější okolí místa svého ubytování, občas si zajít do zdejší restaurace a ochutnat místní pokrmy a pití, abyste do sebe načerpali jinou kulturu, tak all inclusive se vám moc nevyplatí. Pro takový případ je lepší volit pouze snídani nebo polopenzi.
Na co si dát pozor
Může se vám stát, že nápoje, jako jsou pivo, víno, lihoviny, káva, džusy, soda či voda, jsou v rámci all inclusive podávány jen v určitém časovém rozmezí, nikoliv po celých 24 hodin. S tím je nutné počítat a seznámit se s provozní dobou restaurace nebo baru. Zpravidla vám obsluha nabídne nějaké místní pití, které bude v balíčku all inclusive. Za prémiové nápoje si budete muset připlatit stejně jako za Wi-Fi na pokoji. Ta může být zdarma zpravidla ve veřejných prostorech hotelu. Za příplatek budou nejspíš i případné fakultativní výlety, pokojová služba či rekreační poplatk
Stravování bývá v podobě švédských stolů, u nichž si vybíráte to, na co máte zrovna chuť. U velké části hotelových hostů ale to vede jen k tomu, že když si za to zaplatili, tak se nezřízeně přejídají. Z dovolené se pak vracejí bohatší nejen o zážitky, ale také o nějaký ten kilogram hmotnosti navíc.
S obsahem all inclusive balíčku je třeba se seznámit předem, abyste věděli, na co všechno máte nárok, respektive, za co všechno jste si v něm zaplatili. Někdy jeho součástí bývá i spropitné místnímu personálu.
Zdroj: Oyster.com, Smartertravel.com
Náhledové foto: Pixabay
U nás i za hranicemi je tolik zajímavých míst, která stojí za to být navštívena. A proto vás chci s nimi seznamovat.