Hang ke kultuře v New Yorku neodmyslitelně patří – kdo ho jednou zaslechne, už nikdy se nesplete

Hang, Hang hudební nástroj, Hang, hudební nástroj, New York, kultura,

Hang ke kultuře v New Yorku neodmyslitelně patří – kdo ho jednou zaslechne, už nikdy se nesplete. New York je město mnoha příležitostí, neuvěřitelného množství lidí, kteří mají talent, pestrých kultur a rovněž mnoha talentů. Při procházce městem není nouze o takzvané pouliční umělce, ti se snaží „prodat“ to co umí.

Především pak hudebníci si zde mohou vydělat velice slušné peníze, pokud jsou skutečně talentovaní. Jedním z takovýchto skvělých pouličních umělců je i mladý muž Sam Maher, který pochází z daleké Austrálie. V newyorském metru hraje pravidelně na speciální hudební nástroj zvaný Hang.

Úžasná hudba i fantastické výdělky

Sam si již několik let vydělává jen hraním na svůj speciální hudební nástroj, který nese název Hang. Denně si tak přijde až na neuvěřitelných 1000 dolarů. Až si poslechnete jeho hudební vystoupení, bude vám jasné, proč tento talentovaný muž nemá nouzi o věrné fanoušky. Tóny linoucí se z jeho hudebního nástroje jsou doslova omračující. Tímto způsobem tak muž zpestří zcela určitě hektický pracovní den tisícům Newyorčanů. Lidé se zde mohou v klidu zastavit a nechat se unášet příjemnou a jemnou hudbou, která učaruje každému.

Hang ke kultuře v NewYorku neodmyslitelně patří

Foto: Pixabay

Speciální hudební nástroj zvaný Hang

Hang je perkusní melodický nástroj, jehož původ lze hledat ve Švýcarsku. Někdy se mu také říká Hang drum. Poprvé se objevil ve společnosti asi v roce 2001. Jeho tvůrci jsou Felix Rohner a Sandra Schärerová, kteří rovněž pochází ze Švýcarska. Hang se vyrábí ze dvou kovových objemných částí ve tvaru misky. Kovový materiál je pak ještě vytvrzen plynem. Obsah nástroje je dutý. Hang je tak trochu příbuzný klasických bubnů, blíže má ale například k činelům. Vytváření tónů se děje pomocí úderů prstů na různá místa jeho plochy. Nástroj díky tomu rezonuje a vydává tak pro něj specifické zvuky. Nejčastěji jej mají hudebníci umístěný na klíně. Tento hudební nástroj je tak velice dobře přenosný a celkem i skladný. Což zvlášť pouličním umělcům přijde vhod.

 

Zdroj: https://www.lecive-nastroje.cz/magicky-handpan-aneb-mysticke-hudebni-ufo, https://www.bezdratovepecky.cz/hudebni-nastroje-kalimby/

Náhledové foto: Pixabay

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.