Couchsurfing už není v ČR úplně zdarma, stále se však vyplatí

Asistentka na cestách

Láká vás výlet do zahraničních destinací, ale potýkáte se s nedostatkem peněz? Anebo pátráte po zajímavých zážitcích? V obojím vám může ochotně vyjít vstříc tzv. couchsurfing. Díky koronaviru už sice není bezplatný, ale i tak můžete pořád cestovat skoro za hubičku.

Co to vlastně couchsurfing je? Vyberete si oblíbené město, naplánujete si výlet… a požádáte o ubytován v hostitelské rodině. Slouží k tomu speciální webový portál, kde můžete buď vytvořit svůj profil, nebo oslovovat konkrétní hostitele.

Za ubytování se neplatí, zdarma už však couchsurfing není

Koronavirová krize zamávala s cestování po celém světě. A právě kvůli ní byla nedávno spouštěna kampaň „Zachraň couchsurfing“. A co to pro vás znamená? Milovníci nezávislého cestování z „bohatých“ zemí musí za registraci na webu platit. ČR se sem také počítá. A kolik vás registrace bude stát?

  • měsíční členství 2,39 USD
  • roční členství 14,29 USD

Jak se v couchsurfingu vyznat

Základní princip je jednoduchý. Vyberete cílovou destinaci. Poté můžete vystavit svůj Public trip a čekat, jaká hostitelská rodina se vám ozve, nebo přímo oslovíte ty, které se vám v dané oblasti líbí. Na světě už najdete více než 400 000 poskytovatelů „gauče“, takže to určitě nebude žádný problém. Navíc tak získáte jistotu, že víte, s kým svůj cestovatelský čas trávíte.

Cestování

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Při couchsurfingu totiž nejde jenom o přespání. Rodina se vás ujme se vším všudy. Pokud budete chtít, provede vás po městě, pozve na rodinnou večeři… A mnoho dalšího. Právě proto je couchsurfing tak oblíbený u milovníků nevšedností

Náš tip: na webu lze hostitelské rodiny vybírat podle mnoha kritérií. Od hodnocení, přes věk, preferované jazyky až po zájmy. Díky tomu zvýšíte své šance na pohodovou dovolenou

Jak zvýšit svoje šance na bezplatné ubytování

Vytvořte si dobrý profil. Nesmí samozřejmě chybět fotografie. Rozepište se také sobě – jaké máte zájmy, co vás baví, co byste chtěli dělat apod. Určitě se hodí nějaké zajímavé historky z výletu. A vůbec přitom nevadí, pokud hovoříte anglicky jako „massa Bob.“

Vždy si také pečlivě projděte jednotlivé profily rodin, v nichž byste se rádi ubytovali. Můžete tu totiž najít nejrůznější otázky, na které musíte odpovědět, jinak sítem úspěšnosti zkrátka neprojdete. Lidé se tak jistí proti „rozesílačům žádostí“, kterým jde čistě jen o levné ubytování a o rodinu jako takovou nebo společné zážitky se vůbec nezajímají

Do žádosti také nezapomeňte napsat co nejvíce důvodů, kvůli nimž jste si konkrétní rodinu vybrali. A určitě nezůstávejte jen u jednoho možného termínu. Dejte raději celé rozmezí nebo si svůj pobyt třeba v Paříži rozdělejte třeba do tří couchsurfingů, případně zbylé noci můžete strávit třeba v levném hostelu.

A určitě se nenechte odradit. Mnoho rodin má tolik žádostí, že jednoduše nemohou uspokojit všechny. Vůbec to tedy neznamená, že se nějak odlišujete a „nikdo vás nechce.“

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.