Chorvatský Pag překvapí milovníky koupání hned v několika ohledech
Jde o místo, na které téměř zapomínáme. A přitom je to škoda. Ostrov Pag je součástí Kvarnerské riviéry. A kromě velkých pláží a čisté vody dokáže nabídnout třeba i léčivé bahno.
Tak proč se o něm v katalozích cestovních kanceláří skoro nic nedozvíme? Může za to jeho tak trochu neutěšený vzhled. Za něj vděčíme především větru.
Kamenná zídka, kam se podíváš
Pag je víceméně rovinou, takže řádění mořského větru tu opravdu nestojí nic v cestě. Tedy jen kromě spousty zdí a zídek, které tu vystavěli lidé. Příliš zeleně tu nenajdete. Čeho je tu naopak hojně jsou naleziště soli. A také léčivé bahno.
Foto: Pixabay
To najdete poblíž města Pag a to konkrétně na městské pláži. Léčivého bahno si to můžete užít do sytosti. Pomáhá s chorobami kůže i s problémy s klouby. Ovšem jakmile se pomažete, budete se od něj muset umýt jedině v moři. Městská pláž totiž nedisponuje sprchou. A připravte se také na to, že bahno lehce zavání. Nejde o nic extrémně nepříjemného, ale i tak se vyplatí s tím počítat.
Písečné i oblázkové pláže, na kterých se vykoupete téměř vždy
Obyčejných pláží z písku či oblázků je tu ovšem nepočítaně. Voda na nich je čistá – a také velmi slaná. Má o něco větší hustotu než jinde v Chorvatku, takže pokud se rádi necháváte unášet na vodní hladině, budete k tomu mít právě tady skvělou příležitost
A mimochodem – vyšší slanost nesvědčí ani ježovkám. I po velké bouři, která zcela ochromí pláže na pevnině, tak ty pažské zůstanou skvěle přístupné a bez nepříjemných pichlavých záškodníků. Čas od času na vás sice nějaký z pod kamene vykoukne, jde však rozhodně spíše o výjimku.
Měli byste vědět: s pevninou je ostrov Pag spojen Pažským mostem nebo prostřednictvím lodí.
Náhledové foto: Pixabay
Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.