Bolesti a bolístky na cestách – jak si s nimi poradit jenom s tím, co budete mít po ruce
Skvělým pomocníkem na cesty je například mrazicí sáček . Ten však není jedinou cestou, jak si pomoci v boji proti oteklým kotníkům například po špatném došlápnutí. K mání jsou i mnohé další prostředky.
Skvělý je například i ricinový olej, který může při správné aplikaci napomoci zmírnit bolest a podpořit hojení zranění. A jak na to? Jednoduše zahřejte lžičku ricinového oleje například v mikrovlnce a masírujte si oteklé místo po dobu pěti minut. Nechte ho působit 20–30 minut, aby se tento šikovný pomocník zcela vstřebal do pokožky.
Pomoc od baby kořenářky
Ale perfektní bude i kurkuma. Doporučuje ji především indická lidová medicína, protože má protizánětlivé vlastnosti, snižuje otoky a poskytuje skvělou úlevu od poúrazové bolesti i bolesti svalů. A nejlépe účinkuje vnitřně a ve spojení s tukem. Nasypte tedy 1/2 lžičky prášku z kurkumy do sklenice horkého mléka a vypijte ji. Dopřávejte si tento elixír dvakrát denně. Přímo na zranění pak můžete aplikovat pastu z mleté kurkumy a ghí.
Foto: Pixabay
Jak na zranění po cvičení
Někdy si však svaly jen namůžeme a úleva prostřednictvím chladicího sáčku pomůže jen krátkodobě. A po čem tedy v takovém případě sáhnout? Ideálním pomocníkem je například hořčičný olej. Ten se hodí především ve chvíli, kdy jste to s protahováním svalů trochu přehnali, což následně vedlo ke ztuhlosti a bolesti. Hořčičný olej si s tím však poradí přímo skvěle. A jak ho aplikovat?
Domácí prostředky proti otokům
Naneste trochu teplého hořčičného oleje (nesmí být horký) na bolestivé místo a po dobu patnácti minut řádně, ale s citem masírujte. Olej zmírní bolest a zabrání i případnému otoku. Jeho účinek je tak intenzivní, že ho bohatě stačí aplikovat jen jednou denně.
Zdroj: https://www.bylinkyprovsechny.cz/nemoci/ruzne-nemoci/1360-otok-otoky-byliny-bylinky-babske-rady-koupel-tinktura-caj-kloktadla, https://eshop.alfafit.cz/clanek/co-na-otoky-nohou-osvedcene-babske-rady/
Náhledové foto: Pixabay
Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.