Adršpach – praktické rady pro turisty

Chystáte se na výlet do Adršpachu? Rozhodně má velká plus. Celá trasa je velmi malebná. Všude se pohybujete po velmi dobře udržovaných stezkách, takže je tu prakticky nemožné se ztratit. Každou chvíli jsou vám k dispozici různé ukazatele.

Cesty sypané štěrkem nahradí čas od času dřevo, které vám umožní pokračovat podél řeky Metuje, která pramení (nebo vlastně potoka), která své první přítoky čerpá právě v Adršpašských skalách.

Na co se připravit

Průchody mezi skalami se na mnoha místech až nepříjemně zužují. A velmi často se pohybujete ve stínech, co je skvělá věc pro aktuální horké dny, ovšem na jaře nebo v létě se raději při oblečte. V další části Adršpachu jsou stezky a lávky velmi často prokládány schody, které leckdy stoupají a klesají poměrně strmě. Nic pro kočárky nebo osoby se zhoršenou pohyblivostí.

Adršpach

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Konečným bodem každého výletu do Adršpašských skal je pak jezero, k němuž dostanete (samostatně placenou) lodí nebo také pěšky.

Co si při cestě do Adršpachu pohlídat

Pokud přijedete na kole a nechcete ho bezprizorně nechat na stojanech před vchodem, zamiřte do blízké restaurace. Ochotně vám kola uskladní. Zajít si poté alespoň na kávu je tak nějak samozřejmostí.

Nejdelší stezka Adršpašských skal je dlouhá asi 6 km a zabere vám asi 3 hodiny. Což však neznamená, že tu nemůžete zůstat celý den. Zajímavých zákoutí k prozkoumání je tu opravdu dost.

Mléko na opalování s sebou neberte, i na vyjížďce po jezeře je zbytečné. A co dál? V okolí není problém najít místo pro stan. V blízkosti samotných skal sice asi nepochodíte, ale o něco dále už ano. Velmi dobře se stanuje na jihu na jedné z mnoha zdejších mýtin. Potravinami se však zásobte předem, protože v malých vesnicích v okolí není mnoho obchodů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Opravdu ráda cestuji - většinou s kompasem v ruce, ale občas i prstem po mapě. A o všechny zajímavosti, které na cestách potkám, se s vámi ráda podělím.