Ceny v Itálii
20/06/2016
Kategorie: Novinky, Tipy a triky

Jaké jsou ceny potravin v Itálii

Chcete vyrazit na dovolenou za sluníčkem do Itálie? Proč ne? Země skvělých tradic a vynikajících lehkých pokrmů láká spousty obyvatel nejen České republiky. Kdo by si ostatně nechtěl dát vynikající tradiční pizzu anebo těstoviny. Koupání v moři a prohlídka starých římských památek jsou naprosto skvělými magnety, které hned ta nějaká jiná země nabídnout nedokáže. My se zaměříme na ceny, které momentálně v Itálii panují. Určitě si budete při své pobytu chtít něco zakoupit. Kolik vás to bude stát, vám prozradíme v následujících řádcích.

Nákupy fungují podobně jako u nás

Cena za jednotlivé zboží e pochopitelně liší hlavně tím, kde nakupujete. Optimální je vyrazit do některého ze supermarketů, které jsou ve srovnání s konkurencí vcelku levné a mohou pochlubit i spoustou cenových akcí. Ovoce a zelenina zde budou na rozdíl od některých tuzemských řetězců skutečně čerstvé stejně tak, jako je tomu u masa. V každém případě se vyplatí nakupovat i na tržištích, kde budete mít k dispozici ryze domácí potraviny té nejvyšší kvality. Dostanete zde tradiční italské plodiny v bio kvalitě. V menších krámcích i na tržišti zapomeňte, že byste se domluvili jinak než italsky.

Základní potraviny a jejich ceny

Nejčastěji člověk nakupuje určitě pečivo. Chléb o hmotnosti 1 kg zde seženete v průměru od 2 do 4 Eur. Určitě se ale připravte na skutečnost, že se bude jednat o pečivo bez nějaké výrazně chuti a soli. Na našem chlebu si pochutnáte určitě několikanásobně více. Světlé pečivo o stejné gramáži vyjde na 1,5 až 4 Eur. Vynikající jsou tradiční italské těstoviny. Za půl kilogramu dáte zhruba od 0,3 do 2 Eur. Pokud milujete sladké buchty a na snídani si je nebudete chtít odpustit, vyjdou vás na 0,7 až 2,3 Eur. Cukr stojí od 0,9 do 1,5 Eur za kilogram a sůl ve stejném množství vyjde od 0,2 do 0,7 Eur.

A v restauraci?

Budete-li si chtít dát nějakou místní specialitu v restauraci, bude nutné sáhnout hlouběji do kapsy. Palačinka crepes vyjde na 1,5 až 3,5 Eur. Jeden chod těstovin stojí od 3 do 3,5 Eur. Ryby vyjdou od 3,5 do 4,5 Eur. Velká pizza stojí od 2,7 do 7 Eur.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *