Okoř
04/05/2017
Kategorie: Novinky, Tipy na výlety

3 tipy na výlet v Čechách

Nevíte kam na výlet s dětmi?  Mám pro vás 3 tipy na výlet v Čechách. Například poutní místo Zelená hora, prohlídka hradu Svojanov či vlak plný hraček, který putuje na hrad Okoř.

Na Zelenou horu

Pro milovníky historie a architektury je Žďár nad Sázavou a Zelená hora ideálním tipem na výlet. Jan Blažej Santini- Aichel, slavný to architekt a stavitel, zde vytvořil úchvatnou stavbu. Jedná se o kostel svatého Jana Nepomuckého, který byl tady prý vychován. Celá stavba na Zelené hoře je působivá. Areál je přístupný z několika stran, a to pěti vchody. Areál obklopuje hřbitov a naučná stezka. Tato stezka je navíc vhodná i pro maminky s kočárky nebo méně zdatné turisty, kteří si jen chtějí dopřát klidnou nenáročnou procházku. Nejvíce, ale symbolika tohoto místa vyzní z ptačí perspektivy.

K hradu Svojanov

Svojanov najdeme na pomezí Čech a Moravy, kousek od města Polička. Hrad Svojanov stojí přesně nad údolím řeky jménem Křetinka. O hradu se traduje několik pověstí a je přezdíván ,,tajuplným hradem ‘‘, což se dětem bude zaručeně líbit. Navíc si budou moci vyzkoušet brnění a na památku se vyfotit.  Celý prohlídkový okruh, kromě věže je opět přístupný i rodinám s kočárkem. Další lákadlem hradu jsou hradní zvířata nebo spousta akcí jako například rytířské souboje či koncerty.

Vlakem na hrad Okoř

Pokud jste z Prahy a hledáte ideální tip, jak strávit sobotu s vašimi dětmi, co nejzajímavěji, vsaďte na cyklohráček. Cyklohráček je vlak plný hraček a deskových her. Každý víkend tento vlak vyjíždí z Prahy směr hrad Okoř. Vlak má čtyři vagony. Jeden vagon je určen pro cyklisty a kola a zbylé tři pro hraní. Hrací vagony jsou vybaveny stavebnicemi, knížkami, tabulí s křídami nebo jen obyčejnými puzzlemi. Speciálním vagonem je poslední vagon, který je zbrusu nový. Má pojízdnou hernu a balonkoviště. Myslím si, že děti z této hrací, zajímavé cesty budou nadšeny. Pokud by jim to však bylo málo, mohou ještě na vlastní oči sledovat řízení vlaku od strojvedoucího.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *